Otrās klases turpina pētīt savu vecāku profesijas lai uzzinātu, kur un par ko strādā viņu vecāki. Runājot klases, sociālo, ētikas stundās par profesiju izvēli radās jautājumi ko darbā dara viņu vecāki. Mājās skolēni gan aptaujāja savus vecākus, gan apkopoja atbildes, radās atziņa, ka darbā ir nopietni jāstrādā. Lai apgūtu profesiju, pirms tam ir cītīgi un ilgi jāmācās. Ir jāapgūst daudz un dažādas prasmes, lai iemācītos runāt ar klientiem, lai prastu vadīt uzņēmumus un darbiniekus, lai iemācītos strādāt ar dažādiem instrumentiem un tehniku. Skolēni uzzināja jaunus profesiju nosaukumus. Uzzināja, kādam jābūt un ko jāprot cilvēkam, lai strādātu konkrētā darba vietā.
Rodrigo
Reinholda intervija ar tēti – 2.a kl.
29. janvārī 9. klašu skolēni tika aicināti uz attālinātu tikšanos ar Rīgas Stila un Modes tehnikuma karjeras konsultanti Antu Salenieci, lai noskaidrotu:
Skolēni atzinīgi novērtēja tikšanās laikā iegūto informāciju un mainītos priekšstatus par mācību procesu tehnikumā. Jauniešu atziņas par tikšanos:
Karjeras konsultante Linda Briška
![]() |
![]() |
15. janvārī 11. un 12. klašu skolēniem tika organizēta tiešsaistes tikšanās ar Vidzemes Augstskolas pārstāvi Lilitu Langovsku, lai iegūtu informāciju un noskaidrotu sev svarīgos jautājumus par studiju iespējām.
Skolēni uzzināja, kāds ir aktuālais studiju programmu piedāvājums 2020./2021.mācību gadā, kādas zināšanas un prasmes tiek apgūtas katrā no studiju programmām, kādas ir uzņemšanas prasības un ko vēl studenti var darīt ārpus studiju laika, dzīvojot Valmierā.
![]() |
1.-4. kl. Mācies būvniecību!
Zīmējumu un radošo darbu izstāde "Mūsu
pilsētā ceļ jaunu skolu"
Skolēni
vēro celtnieku darbu, izdara secinājumus cik daudz padarīts vasaras laikā, uzskaita
profesiju daudzveidību celtniecībā, izvērtē drošības aspektus profesijā.
Skolēni apzina savas iespējas profesionāli realizēties šajās profesijās, un
vizualizē tās savos radošajos darbos. Karjeras nedēļas ietvaros tiek izveidota
radošo darbu izstāde.
1.kl. – “Mūsu skolā strādā biškopis?” – Tikšanās ar skolas
lietvedi, kuras hobijs ir biškopība. Vēros prezentāciju par biškopja profesiju,
runās par lauksaimniecības iespējām savās mājās.
3.kl. un 3., 4.m kl. – “Skolā strādā
ne tikai skolotāji”
Aktīva
nodarbība ar skolas psiholoģi. Stāstījums par viņas izaugsmi līdz šai
profesijai un cik daudzas citas profesijas un nodarbošanās palīdz šajā grūtajā,
bet interesantajā profesijā. Kādas rakstura iezīmes palīdz sasniegt mērķi.
4.a kl. skolēnu tikšanās ar skolas
medmāsu.
Medmāsiņa pastāstīja par savas profesijas nozīmi mūsu
ikdienā, par pienākumiem strādājot skolā. Izstāstīja savu dzīves gājumu un kā
kļuvusi par mediķi.
Inna Grahovska
Jau astoto gadu pēc kārtas VIAA organizē Karjeras nedēļu. Trešo gadu tā notika ar projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 atbalstu.
Karjeras nedēļas sauklis šogad bija “Klau! Sadzirdi savas iespējas!” Saukļa īsā versija KLAU! draudzīgi un pamudinoši uzrunāja skolēnus, pedagogus, jauniešus, vecākus.
Pēc VIAA apkopotās informācijas, šogad Karjeras nedēļas pasākumos iesaistījās jaunieši no kopumā 70 pilsētu, novadu un pašvaldību apvienību izglītības iestādēm un 17 Profesionālās izglītības kompetences centriem (PIKC). Karjeras nedēļas pasākumos no 26. līdz 30. oktobrim izglītības iestādēs visā Latvijā šogad vairāk nekā 1080 dažādos grupu pasākumos attālināti un tiešraidēs piedalījušies vairāk nekā 68 000 jaunieši.
Mudinot jauniešus pieņemt izsvērtu lēmumu par profesijas izvēli, šī gada Karjeras nedēļas aizvadīta ar saukli “Klau! Sadzirdi savas iespējas”, aicinot izmantot jauniešiem plaši pieejamo karjeras atbalstu un ieklausīties skolotāju, karjeras konsultantu un vecāku padomos. Karjeras nedēļas laikā izglītības iestādēs Latvijā notika arī dažādi citi ar karjeras izvēli saistīti pasākumi. Kopumā notika vairāk nekā 1080 pasākumu. Karjeras nedēļa attālināti un klātienē norisinājās arī Aizkraukles novada vidusskolā.
Svarīgi Karjeras nedēļas pasākumi šajā gadā bija diskusijas tiešsaistē, kurās piedalīties bija aicināti gan vecāki, gan pedagogi, gan skolēni. Viena no tiešsaistes diskusijām bija veltīta atsevišķi vecākiem “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?”, kuras galvenā tēma bija ģimenes loma, paaudžu atšķirības un grūtības karjeras izvēles procesā; otra – diskusija jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats!” par karjeras izvēles atbalsta resursiem.
Karjeras konsultante Linda Briška
Atzīmējot Eiropas Valodu dienu, no 21. līdz 25. septembrim Svešvalodu jomas skolotāji skolā organizēja Valodu nedēļu, kuras ietvaros vidusskolas klašu skolēniem tika piedāvāti pasākumi un tikšanās, kas ir saistītas ar valodu apguves lomu karjeras izvēlē.
![]() | ![]() | 22. septembrī 12.a klasei bija dota iespēja satikt Vācijā dzīvojošu ANV skolas absolventi Ilzi Laizāni. Ilze, pēc vācu valodas studijām mācīdamās Vācijā, atklājusi sev valodu pilnīgi jaunā skatījumā. Viņa jau 10 gadus strādā kādā Minhenes neiroloģiskās rehabilitācijas klīnikā profesijā, ko latviešu valodā varētu tulkot kā Runas un rīšanas traucējumu terapeite. Šī speciālista darbs ir palīdzēt atrast veidus kā komunicēt, ja valodas lietošanas spēja ir ierobežota slimību, traumu, šoka situāciju rezultātā. Iepazīstot šo profesiju un Ilzes ikdienas dzīvi tuvāk, jauniešiem bija iespēja vācu valodā uzdot dažādus jautājumus. |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | Paldies Svešvalodu jomas skolotājām par daudzveidīgajiem pasākumiem, kas ļāva skolēniem gan lietot svešvalodas dažādās situācijās, gan novērtēt valodu lomu veiksmīgā karjeras ceļa virzībā! Karjeras konsultante Linda Briška |