Sācies 2018./2019. mācību gads - projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros tiek turpināts darbs karjeras atbalsta jomā

Iepriekšējā mācību gadā izdevies realizēt 21 karjeras atbalsta pasākumu Aizkraukles novada vidusskolas un Aizkraukles Vakara (maiņu) vidusskolas skolēniem, izmantojot projekta finansējumu. Ir notikušas grupu un individuālās karjeras konsultācijas, notikuši informatīvi un izglītojoši pasākumi, mācību ekskursijas, aktivitātēs iesaistīti sadarbības partneri.

Skolā strādā 2 karjeras konsultanti:

Inna Grahovska 

Linda Briška (pieteikties uz individuālām konsultācijām, rakstot vēstuli e-klases pastā)

Vēlos šeit strādāt!

       29. oktobrī 7.m un 8.m klases skolēni devās ekskursijā uz starptautisko lidostu Rīga, lai iepazītu lielu Latvijas uzņēmumu un tā darbību.

VAIRĀK

Karjeras konsultants Linda Briška

Darbs un zinātne mežā

        Lai paplašinātu skolēnu priekšstatu par iespējām strādāt un nodarboties ar pētījumiem meža nozarē, 30. oktobrī skolā ieradās mežsaimniecības nozares speciālists, biedrības “Zaļās mājas” vadītājs, Kristaps Ceplis. 

VAIRĀK

Karjeras konsultants Linda Briška

Darbs un izglītība transporta nozarē

    Lai iepazītu darba iespējas un uzzinātu, kur jāiegūst izglītība, lai darbotos kādā no transporta nozares uzņēmumiem, 12. klašu skolēni devās  ekskursijā uz starptautisko lidostu Rīga. Tas ir  lielākais starptautiskās aviācijas uzņēmums Baltijā un šī reģiona galvenais gaisa satiksmes centrs. 

Karjeras konsultants Linda Briška 

  “Ražots Latvijā” – pasākums 1

       2018. gada 16. novembrī 1. m klases skolēni apmeklēja SIA „Skrīveru saldumi”  -  saldumu ražošanas uzņēmumu. Iepazina tajā esošās profesijas un darba ikdienu, uzzināja, kur iespējams apgūt šīs profesijas, darbojās praktiskā darbnīcā, kuras laikā izmēģināja profesionālās  iemaņas konfekšu iesaiņošanā. Izdarīja secinājumus, ka darbs ir ļoti grūts un ne visi to var apgūt. Iepazina darba vidi, aprīkojumu, darba specifiku ražotnē.

Karjeras konsultants Inna Grahovska 

Improvizācija profesijā

         Novembra beigās pie 11. klases skolēniem bija ieradies improvizators, pasākumu vadītājs, izglītojošu nodarbību vadītājs, Krišjānis Berķis, lai visus iepazīstinātu ar improvizācijas mākslu dažādās ar nākotnes karjeru saistītās situācijās.

VAIRĀK

Karjeras konsultants Linda Briška

Darba pasaules iepazīšana “Arodi prasa pacietību”


2018. gada 14. decembrī  5.m un 6. M klašu skolēni apmeklēja "Zelmas maiznīcu"  un Kokapstrādes darbnīcu  ”Liepas”.

Skolēni apmeklējot  divus arodu meistarus, mācību ekskursijās un radošajās  darbnīcās  uzzināja  - arodu tehnoloģiju tradīcijas, redzēja, uzzināja mīklas gatavošanas,  maizes un piparkūku cepšanas procesu, iepazina galdniecības darba procesu.  Uzzināja , kur iespējams apgūt šos arodus –  profesijas - galdniekus, konditorus un  maizes cepējus.

 Darbojoties  praktiskās  darbnīcās izmēģināja  un iepazina profesijas, kurās ir nepieciešamas īpašas aroda iemaņas.  Iepazina arodu darba vidi, aprīkojumus, darba rīkus un darba specifiku. FOTO

Karjeras konsultants Inna Grahovska
Darba pasaules iepazīšana  „Sierštelle”

      16.janvārī  2.m -4. m klašu skolēni devās uz Ogres uzņēmumu „Sierštelle” , kur galvenās siera ražošanas meistares Ligitas Urbānes stāstījumā un siera gatavošanas demonstrācijā uzzināja, kā top gardais siers, kādos veidos to var pasniegt, kā arī nobaudīja dažus no 33 siera veidiem.

Skolēniem bija iespēja ielūkoties siera meistaru darba ikdienā, uzzināt, kādi darbi veicami siera ražotnē, kas ir gana grūti, jo pēc padarītā darba ražošanas telpa un darba instrumenti ir jāmazgā un jāuztur sanitārā tīrībā. Pēc  stāstītā tapa skaidrs, ka, lai izturētu grūto un fiziski smago darbu, ļoti svarīga ir gaisotne kolektīvā un kolēģu palīdzība.

Skolēniem ļoti garšoja ceptais siers, jo tā garša atgādinot omleti. Daži skolēni uzsvēra, ka grūtākais uzdevums bijis līmēt uzlīmes uz siera iepakojuma.

Ekskursija skolēniem patika, jo redzēja interesantu siera tapšanas procesu un baudīja ražotnes produkciju -  Latvisku, veselīgu, ekoloģisku un fantastiski garšīgu!     FOTO

Karjeras konsultants Inna Grahovska 

 
  

Iepazīstam uzņēmumu! – 1. pasākums

Februāra sākumā 6.a un 6.b klases skolēniem tika dota iespēja tuvāk iepazīt Aizkrauklē esošu uzņēmumu, kura darbība saistīta ar veterinārās medicīnas pakalpojumiem. Vispirms skolēni tika iepazīstināti ar vetārsta profesijas dažādību, tai nepieciešamo izglītību, labajām lietām un grūtībām, ar ko jāsaskaras profesijā. Bija iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus par profesijām, kas saistītas ar veterināro medicīnu, kā arī padomāt par to,  kam jāpievērš uzmanība jau skolas laikā, lai varētu apgūt ar veterinārmedicīnu saistītas profesijas.

Pēc tam skolēni devās ekskursijā uz veterināro klīniku un aptieku. Ar interesi tika vēroti dažādi rentgena uzņēmumi, kurus apskatot, bija jānoskaidro medicīniskā problēma katram klīnikas pacientam. Tika izmēģināts ultrasonogrāfijas aparāts, iegūtas zināšanas par to, kā sunim atrisināt zobu problēmas un kas tiek darīts, kad dzīvniekam ir kaulu lūzumi.

Skolēniem tika dota arī iespēja pašiem iejusties vetārsta lomā.


Karjeras konsultante Linda Briška

Gūstam pieredzi uzņēmumā! – 1. pasākums

Viens no interesantākajiem pasākumiem karjeras mēnesī bija 7. klašu brauciens uz Latvijas Radio, kurā tika iepazīts tajā strādājošo cilvēku darbs.

Skolēniem tika dota iespēja iepazīt Latvijas radio kā uzņēmumu, kurā ir nodarbināti vairāk nekā  250 darbinieku dažādās profesijās. Notika iepazīstināšana ar  Latvijas Radio veidotajām  programmām: „Latvijas Radio 1”, „Latvijas Radio 2”, „Latvijas Radio 3 – Klasika”, „Latvijas Radio 4 – Doma laukums”, „Latvijas Radio 5 – Pieci.lv” un „Latvijas Radio 6 – Radio Naba”.

Skolēni noskaidroja, kādu profesiju pārstāvji strādā radio, kādi ir viņu darba pienākumi un darba specifika, kāda ir darba vide un iekārtojums, kāda izglītība ir nepieciešama, lai strādātu radio.

Interesanti šķita noskaidrot, ko dara skaņu inženieris, skaņu režisors un skaņu operators, kā arī pašiem izmēģināt savus spēkus balss ieraksta veidošanā.

Spilgtākā no skolēnu atziņām pēc pasākuma: " Man patika aprunāties ar vienu no darbiniecēm, ieinteresēja diktora darbs, patika viss darba process. Pārsteidza tas, cik stundas dienā ir jāstrādā. Es uzzināju to, kā strādā skaņu operators un kāds ir viņa darbs."

Karjeras konsultante Linda Briška

  

Lietišķā etiķete – veiksmes atslēga karjerā

Lai dotu iespēju skolēniem nākotnē būt veiksmīgiem, ievērojot lietišķās etiķetes normas karjerā, trīs dienas karjeras mēnesī pie 7. klašu skolēniem viesojās šīs jomas speciāliste Sanita Šiballo.

Skolēni noskaidroja, kas ir etiķete, kādi ir lietišķo attiecību pamatprincipi, kādas lietišķās etiķetes normas ir jāievēro komunikācijā un kā kopumā slikta komunikācija var ietekmēt jebkuru situāciju.

Skolēniem bija iespēja analizēt piemērota un nepiemērota  stila piemērus lietišķajā apģērbā, kā arī piemērotas un nepiemērotas sarakstes piemērus e-pasta saziņā un telefona sarunās.

Skolēni ļoti atzinīgi novērtēja iespēju izprast lietišķās etiķetes lomu veiksmīgas karjeras norisē.

Karjeras konsultante Linda Briška

0
Šajā sadaļā

     .